31 Ekim 2011 Pazartesi

Eva Projesi 2-3

Merhabalar arkadaşlar,geçen hafta proje yayınlayamadığımızdan dolayı bu hafta iki projeyi kalıplarıyla beraber yayınlıyorum.İşte malzemeler:makas,yapıştırıcı
kitap aralığı için:mavi hologramlı kağıt
beyaz,ten rengi,siyah eva ya da keçe de kullanabilirsiniz.
yapılışı:kitabınızın boyutuna göre 2 ya da 3cm eninde 2 tane dikdörtgen kesin ve birbirine yapıştırın.printerdan aldığınız kalıpla kuzuyu yapın ve aralığınızın üstüne yapıştırın,işte kitap aralığınız hazır.
İKİNCİ PROJEMİZ İÇİN;
malzemeler:
makas,yapıştırıcı,bir litre pet şişenin son 3'te ikilik kısmı,ya da benim yaptığım gibi kulak çubuk kutusu da olur
ten rengi,kırmızı,siyah,yeşil,kahverengi eva ya da keçe de olur.
yapılışı:kalıbı istediğiniz boyuta getirerek printerdan çıkartın.
Önce kızı yapın,sonra kurbağayı,kurbağayı kızın bir eline yapıştırın,kızın boşta kalan eli de kalemliği tutsun,ayak kısmından yine kalemliğe yapıştırın kızı,işte kalemliğiniz de hazır.Haftaya başka proje de buluşmak üzere,sevgiyle kalın.

14 Ekim 2011 Cuma

Eva Projesi 1

Merhaba arkadaşlar,bundan böyle her hafta bir eva projesi yayınlayacağız,önce kolaylardan başlıyoruz,umarım zevk alırsınız,bu arada evası olmayanlar BURADAN temin edebilirler.
Şimdi ilk projemize geliyoruz,vesikalık resimlere çerçeve yapacağız ve de istersek buzdolabında magnet olarakta kullanabileceğiz.işte gerekenler...
Makas,yapıştırıcı,iki renk eva,göz yapmak için renkli kalem,şekilli kesen makas,bir vesikalık resim.
Ben kızımın küçüklük resmini kullandım şimdilik.

Öncelikle ilk resimdeki ahtopata benzer bir ahtopot çizdim ve kestim.Sonra vesikalık resimden en ve boy 2 cm büyük olacak şeklinde bir kareyi şekilli makasımla kestim.
Sarı olan evadan 4 tane bu çubuklardan kestim çerçeveyi geçmeyecek şekilde ve yine şekilli makas ile.

Resmimi ölçerek,karenin içine normal makasla kare olacak şekilde bir delik açtım.
Karenin arkasına bu çubukları yapıştırdım,fazlalıkları kestim.sonra bu çubukların üstünü örtecek şekilde yeşilden bir kare daha kesin düz makasla yapıştırın ama üst tarafından resim koyulacak unutmayın,o yüzden 3 tarafını yapıştırın.
Önünü çevirin  ve kenarına ahtapotumuzu da yapıştırın,kaşını gözünü dilediğiniz gibi yapın,artık çerçevenizi dilediğiniz gibi süsleyebilirsiniz,arkasına mıknatısınızı yapıştırın,ben evdeki reklam için verilen şeyleri kesip yapıştırıyorum.
Nasıl hazır olarak aldığım lacivert çerçeveye benzemiş mi?Akşam benim oğlanlar eve geldiğinde hani bizim resim derler,iş başa düştü,bir tane daha yapayım.

İşte hepsine birer tane ,hem de en son halleriyle.Haftaya çok hoş bir kalemlik yapacağız,sevgiyle kalın:)
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...